Obecność w sieci jest dziś w zasadzie warunkiem do tego, by w ogóle zostać zauważonym przez potencjalnego klienta. Nie ma w tym przypadku znaczenia to, czy reprezentujesz jednoosobową działalność, małe przedsiębiorstwo, firmę średniej wielkości, czy dużą firmę, a nawet korporację. Aby firma mogła się rozwijać (a do tego potrzebni są przecież klienci), konieczne jest pokazanie się potencjalnym odbiorcom. Z jednej strony wydaje się to banalnym wręcz zadaniem – bo wystarczy przecież wyjść z reklamą do określonego targetu. Na tym jednak przypuszczenie o tym, że zareklamowanie się wśród potencjalnych odbiorców jest łatwe i przyjemne, kończy się – i to dość brutalnie.
Powodów, dla których tak się dzieje, jest mnóstwo. Kanałów komunikacji, a więc także reklamy, jest sporo. Równie sporo jest jednak konkurencji. Przebicie się przez nią okazuje się niełatwym zadaniem. Reklama jest jednak nieodłącznym elementem promocji – bez niej przecież nikt nie wiedziałby, że dana firma w ogóle istnieje: bo skąd?
Powodów, dla których tak się dzieje, jest mnóstwo. Kanałów komunikacji, a więc także reklamy, jest sporo. Równie sporo jest jednak konkurencji. Przebicie się przez nią okazuje się niełatwym zadaniem. Reklama jest jednak nieodłącznym elementem promocji – bez niej przecież nikt nie wiedziałby, że dana firma w ogóle istnieje: bo skąd?
Inwestycja w reklamę jest więc pierwszym krokiem do tego, by marka w ogóle mogła zaistnieć na rynku. Najlepszym kanałem komunikacji reklamowej jest Internet. Sposobów na reklamę w sieci jest sporo. Od której w ogóle zacząć? Która przyniesie najwięcej korzyści?
Pierwszym krokiem, który podejmuje większość firm, to kampania linków sponsorowanych – zwana Google AdWords. Co to w ogóle jest, czym wyróżnia się na tle innych sposobów reklam i dlaczego jest najczęściej pierwszym wyborem?
Ten system reklamowy zna każdy, kto korzysta z wyszukiwarki Google – choć nie każdy od razu wie, że ma z nim do czynienia. Gdy w wyszukiwarce wyszukuje się daną frazę (słowo kluczowe), nad wynikami pojawiającymi się w niej, na samej górze, tuż pod paskiem wyszukiwania, pokazuje się zwykle kilka linków, oznaczonych jako reklama. Są one odpowiedzią na zapytanie przesłane do wyszukiwarki i wyświetlają się ponad linkami organicznymi. To oznacza, że są widziane w pierwszej kolejności, dlatego szansa na to, że osoba zainteresowana odpowiedzią na swoje zapytanie kliknie w taki link i zapozna się z jego treścią, a następnie skorzysta z usług tej firmy/kupi jej produkt, jest znacznie większa niż wówczas, gdyby miała natrafić na nią w wynikach organicznych.
Skuteczna kampania reklamowa Google pozwala na osiągnięcie satysfakcjonujących wyników w o wiele krótszym czasie, niż zajęłoby “wypchnięcie” strony do top 3 wyników poprzez pozycjonowanie.
Skuteczność kampanii linków sponsorowanych AdWords jest większa, niż mogłoby się wydawać – bo linki reklamowe wyświetlają się nie tylko w wyszukiwarce Google (która jest najpopularniejsza nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie), ale również na stronach partnerów (dzięki programowi Google AdSense).
Można śmiało powiedzieć, że Google AdWords to złoty środek na to, by firma została zauważona przez potencjalnych klientów. Jest bowiem odpowiednim sposobem reklamy każdego biznesu: małego i dużego, lokalnego i ogólnopolskiego, a także światowego. Nie ma przy tym najmniejszego znaczenia to, o jakiej branży mowa. Kampania Google Ads jest właściwa dla każdego. Dodatkową zaletą jest niski próg wejścia w świat wyszukiwarki. Każdorazowo bowiem można decydować o budżecie, jaki chcesz przeznaczyć na reklamę. To więc świetny pomysł na to, by niewielkim kosztem umożliwić sobie szybkie wejście na rynek i zbudowanie rozpoznawalności marki, a dodatkowo szybko zacząć zarabiać na swojej marce. Nakład przeznaczony na reklamę zwróci się szybko, a firma zacznie zarabiać o wiele szybciej niż wówczas, gdyby próbowała wejść na rynek bez odpowiedniej reklamy lub bazując wyłącznie na efektach pozycjonowania.
Sukces dzięki kampanii linków sponsorowanych Google AdWords jest więc możliwy do osiągnięcia bardzo szybko, jednak musisz pamiętać przy tym, by reklamy były po pierwsze dobrze stargetowane, a po drugie aby słowa kluczowe były precyzyjnie dopasowane do konkretnej grupy odbiorców. Jeśli zgrabnie połączysz te dwa elementy, na pierwsze efekty nie trzeba będzie długo czekać, a dodatkowo koszty poniesione na reklamę wcale nie będą duże.
Śmiało można powiedzieć, że Google AdWords to jeden z najlepszych sposobów na zaistnienie na rynku dla małych firm, które nie mają dużego budżetu na początku swojej działalności, a chcą szybko wystartować.
Wchodząc na rynek masz w zasadzie dwa wyjścia. Jedno to walka o każdego klienta tradycyjnymi metodami i na własną rękę. Druga to wyprzedzenie konkurencji i zawalczenie o klienta w skuteczny, ale przy tym etyczny sposób. Można by śmiało rzec, że wybór należy do Ciebie, jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że świat wyszukiwarek internetowych, w tym pozycjonowanie czy kampanie reklamowe, mogą stanowić nie lada wyzwanie dla kogoś, kto nie miał z nimi nigdy do czynienia “od kuchni”.
Choć w stwierdzeniu, że najlepszy produkt nie potrzebuje reklamy jest wiele prawdy, to jednak warto podkreślić, że zdecydowanie bardziej dotyczy ono tego produktu, który na rynku jest już obecny od wielu lat i ma ugruntowaną pozycję. W takim przypadku, gdy klient wchodzi do sklepu i widzi ten oto produkt, a obok niego kilka innych, które – choć w wielu przypadkach pewnie podobne – zdecydowanie nie są takie same, prawie na pewno wybierze ten, który zna (choćby z nazwy, nawet jeśli jeszcze nie miał okazji go wypróbować), niż podobny, ale jeszcze mu zupełnie nieznany.
Ta zasada dotyczy dokładnie każdego produktu, a także usługi. Mając do wyboru kilka podobnych (lub nawet takich samych), klient z reguły wybierze ten, który zna. Wyjątkiem jest sytuacja, w której znany produkt go rozczarował i chce wypróbować coś innego. Będąc jednak szczerym – taka sytuacja jest bardzo rzadka i prawdopodobieństwo tego, że klient wybierze akurat Twój produkt, a nie któryś spośród tożsamych propozycji konkurencji, jest małe. Dlatego zdecydowanie nie jest to właściwy sposób na promocję swojej marki – bo jej skuteczność będzie znikoma.
Konkurencja nie śpi – tym bardziej nie możesz więc czekać bezczynnie na rozwój sytuacji. W przeciwnym wypadku wystarczy niedługa chwila, by potencjalni klienci zainteresowali się konkurencją, a Tobie pozostanie liczenie na łut szczęścia. W ten sposób nigdy jednak nie rozwiniesz firmy i w najgorszym przypadku będziesz zmuszony zamknąć działalność, zanim na dobre zdąży wystartować.
Jeśli więc zastanawiasz się nad tym, czy można rozwinąć biznes, nie inwestując w reklamę, odpowiedź może zasadniczo brzmieć: można, ale wiąże się to z ogromnym ryzykiem tego, że przez długi czas będziesz stać w miejscu, a konkurencja zostawi Cię daleko, daleko w tyle i nie dasz rady nadrobić tego dystansu.
Jak już jednak wspomnieliśmy – inwestycja w reklamę wcale nie musi być kosztowna. Do tego może się szybko zwrócić, a także przynieść realne zyski w krótkim czasie. Inwestycja w kampanię linków sponsorowanych Google AdWords to szybki i skuteczny sposób na to, by dać się zauważyć potencjalnym klientom, a także wyróżnić się na tle konkurencji.
Najważniejsze korzyści płynące z AdWords to:
Natychmiastowe dotarcie do wybranej grupy docelowej, w odpowiedzi na zapytanie wpisane do wyszukiwarki to najszybszy i najskuteczniejszy sposób kontaktu z potencjalnym klientem i na uczynienie go realnym odbiorcą usług czy towarów. Z tego względu reklamy Google Ads są często wybieranym sposobem na dotarcie ze swoją ofertą do szerokiego grona. Naturalnie jest to metoda stosowana nie tylko w początkowym okresie funkcjonowania firmy, ale również wówczas, gdy jest ona obecna i aktywna na rynku. W ten sposób najłatwiej dotrzeć do klientów ze zmianą lub poszerzeniem oferty, a także z aktualizacją cennika, organizacją jakiegoś wydarzenia, czy z każdą inną informacją, która powinna dotrzeć do nich jak najszybciej.
Naturalnie jednak reklamy Google nie są jedynym kanałem komunikacji z odbiorcami. Reklamy Google Ads a reklama tradycyjna – jak to wygląda w rzeczywistości? Reklama reklamie nierówna – jest to oczywistość, z której zdają sobie sprawę nawet laicy w tej kwestii.
Natychmiastowe dotarcie z ofertą lub jej aktualizacją do celowanego grona odbiorców to jeden ze sposobów na to, by zostać zauważonym. Jednak reklama tradycyjna również ma wiele zalet. Choć może nie pozwala na uzyskanie tak szybkich efektów, jak w przypadku kampanii Google AdWords, to ma również swoje plusy.
Reklama tradycyjna może być dystrybuowana na różne sposoby. To przede wszystkim fizyczna forma, jak ulotki, katalogi, broszury, a także bannery reklamowe. To także reklama np. w gazecie. Kanałów komunikacji do dystrybuowania reklamy tradycyjnej jest więc co najmniej kilka.
Tym, co przede wszystkim odróżnia reklamę tradycyjną od kampanii linków sponsorowanych, jest czas potrzebny na dotarcie do odbiorców i wywołanie reakcji na ofertę. Rodzaj reklamy należy dopasować przede wszystkim do określonego grona odbiorców. Jeśli oferujesz usługi online lub prowadzisz sklep internetowy, to do grona Twoich potencjalnych i pożądanych klientów należeć będą przede wszystkim osoby korzystające z sieci. W tym przypadku w niemal wszystkich przypadkach będą nimi internauci. Naturalnie więc usług czy towarów będą szukali online. Wobec takiego targetu jedynym słusznym kanałem reklamy będzie więc Internet. Kampania linków sponsorowanych Google Ads będzie więc niezastąpiona i bezkonkurencyjna
Jeżeli jednak gronem odbiorców usług czy towarów będą osoby, które niekoniecznie korzystają z sieci, to inwestowanie w reklamę internetową może nie tyle nie przynieść oczekiwanych efektów, ile wręcz minąć się z celem. Chodzi np. o seniorów (przykładowo: jeśli oferujesz np. aparaty słuchowe, wzmacniające suplementy diety, sprzęt rehabilitacyjny, wyjazdy do sanatorium i inne usługi lub towary dedykowane przede wszystkim nieinternetowej części odbiorców). W takim przypadku tradycyjne kanały komunikacji reklamowej, jak ulotki, broszury informacyjne, katalogi reklamowe czy listy z zaproszeniem będą zdecydowanie bardziej trafnym sposobem komunikacji, który da większą szansę na reakcję, niż reklama w sieci. W takim przypadku optymistycznym założeniem będzie to, że reklamę w sieci zobaczy opiekun takiej osoby, szukający konkretnej usługi czy produktu. Jest to jednak niewielki odsetek, dlatego zdecydowanie lepiej będzie rozważyć klasyczną reklamę, dystrybuowaną tradycyjnymi metodami.
Jeszcze jedną różnicą między reklamą w sieci w postaci linków sponsorowanych a tradycyjnym kanałem komunikacji jest to, że po zamknięciu wyszukiwarki i przeglądarki łatwo zapomnieć o wynikach wyszukiwania. Tradycyjna reklama, taka jak ulotka, broszura czy katalog, leżąc w zasięgu wzroku, mimowolnie go przyciągną, a tym samym powrót do oferty będzie łatwiejszy i bardziej prawdopodobny.
Jednak w przypadku, gdy targetem reklamy online Google Ads są osoby młode i aktywnie korzystające z sieci, a także wówczas, gdy zależy Ci na szybkim pozyskaniu nowych klientów i rozwinięciu sprzedaży, linki sponsorowane w wyszukiwarce Google będą zdecydowanie lepszym wyborem.
Targetowanie reklam Google AdWords to jedna z kluczowych kwestii warunkujących jej sukces. Podczas ustawiania kampanii, jak w żadnym innym przypadku, masz możliwości dokładnie określić, co i jak. Najważniejszym czynnikiem jest wybranie odpowiedniego targetu, czyli grupy docelowej, do której ma trafić reklama. Jeśli na tym etapie coś pójdzie nie tak, to tak naprawdę cała kampania pójdzie na marne. Na co bowiem seniorom z niewielkiego miasta (przykładowo) kupony do kina znajdującego się w galerii handlowej w dużym mieście? Tak samo nastolatków z dużego miasta nie będzie raczej interesować reklama SPA z programem odnowy biologicznej.
Kampania AdWords daje więc sporo możliwości, jednak aby je w pełni wykorzystać, do planowania jej musisz podejść świadomie i rozsądnie. Kampania linków sponsorowanych daje możliwość niezwykle precyzyjnego targetowania, co zdecydowanie daje jej przewagę nad wszystkimi innymi kanałami marketingowymi. Można wręcz śmiało stwierdzić, że pod tym względem nie ma sobie absolutnie równych. W opcjach targetowania możesz bowiem ustawić przeróżne wartości – i to takie, dzięki którym bez najmniejszego problemu dotrzesz nawet do starannie wybranej, bardzo wąskiej grupy odbiorców.
W kampaniach Google Ads chodzi o to, by celować z jak największą precyzją – dzięki temu zdobycie nowych odbiorców będzie o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze niż gdyby użyć jakiejkolwiek innej metody. To wręcz wymarzona metoda na zwiększenie ruchu na stronie, a także na zwiększenie zysków firmy. Grzechem byłoby nie wykorzystać tej niepowtarzalnej szansy! Jeśli należysz do grona tych przedsiębiorców, którzy lubią mieć nad wszystkim kontrolę i nie uznają przypadków ani zostawiania niczego samemu sobie – to Google AdWords jest dla Ciebie bezkonkurencyjną metodą zarówno na rozkręcenie, jak i prowadzenie biznesu. W jaki sposób targetować reklamy?
Podstawą jest skrupulatne określenie słów kluczowych. To serce całej kampanii, od której zresztą wzięła się jej nazwa! Już na podstawie samych słów kluczowych możesz znacznie zawęzić grupę odbiorców i to już samo w sobie może zaowocować zwiększeniem ruchu i konwersji. Na tym jednak nie koniec – a jest to wręcz początek mnóstwa możliwości targetowania, jakie daje Google Ads. Jeśli myślisz, że kolejne opcje sprowadzą się do tych, z którymi najczęściej spotykamy się w różnych ankietach, czyli do płci, wielkości miejscowości zamieszkania, przedziału wiekowego czy poziomu wykształcenia – grubo się mylisz. W tym przypadku jest to jednak zdecydowanie na plus, bo te popularne przedziały to zaledwie wąski początek możliwości określania grupy docelowej Twojej kampanii.
Ustawienia Google dają możliwość targetowania po naprawdę wąskich kryteriach, dzięki którym niezwykle precyzyjnie określisz grupę docelową reklamy. W ustawieniach targetowania znajdziesz więc między innymi opcję docierania do odbiorców:
Reasumując: skrupulatne dopasowanie słów kluczowych, a także ustawienie odpowiedniego targetowania to klucz do sukcesu – i nie ma w tym ani cienia przesady. Takie przemyślanie działania, choć proste, są bardzo skuteczne – bo dzięki nim precyzyjnie dotrzesz dokładnie do tej grupy odbiorców, która jest Twoją grupą docelową. Lizaki dla dzieci z sukcesem sprzedasz prędzej na festynie rodzinnym, niż na koncercie rockowym: bo to właśnie w tej pierwszej grupie znajduje się zdecydowana większość tych, którzy będą zainteresowani Twoją ofertą. Nie inaczej jest w przypadku internautów. Jeśli oferta będzie wyświetlać się osobom spoza potencjalnego grona klientów, to budżet reklamowy będzie po prostu przepalony na marne.
W kampaniach linków sponsorowanych Google Ads nic nie dzieje się przypadkowo i nad wszystkim masz kontrolę: od każdej złotówki wydanej na kampanię, aż po to, kiedy i komu strona i oferta będą wyświetlane.
Koszt reklam w ramach kampanii Google AdWords jest uzależniony od wielu czynników. Google oferuje w tej kwestii wiele możliwości, dlatego odpowiedź na to pytanie nie jest możliwa do zawarcia w jednym zdaniu czy w podaniu widełek płacowych.
Podstawową różnicą w kosztach prowadzenia kampanii AdWords jest ta wynikająca z jej samodzielnego prowadzenia lub zlecenia tych czynności profesjonalnej agencji SEM.
W tym pierwszym przypadku koszt może wydawać się znacznie niższy – w końcu nie wlicza się w niego wynagrodzenie dla pracowników agencji obsługującej kampanię. Jednak nazbyt często bywa to złudne myślenie i to z kilku powodów. Choć ustawianie opcji kampanii nie wydaje się zadaniem skomplikowanym, to jednak, jak już wspomniano, wybór wszystkich opcji musi być bardzo dokładnie przemyślany. W przeciwnym wypadku nawet pompowanie ogromnego budżetu w kampanię nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Jeśli więc za prowadzenie Google Ads bierze się osoba, która nie jest obeznana w świecie wyszukiwarek i kampanii, efekty mogą być co najmniej średnie. Budżet zaoszczędzony na wynagrodzeniach dla profesjonalistów, dla których świat kampanii reklamowych nie ma żadnych tajemnic, możesz stracić albo na przepłaconej reklamie, albo na konieczności odpalania kilku kampanii – w przypadku, gdy poprzednie nie przyniosły oczekiwanych efektów.
Rozsądnym (i oszczędniejszym) rozwiązaniem wydaje się więc zlecenie uruchomienia kampanii i nadzoru nad nią profesjonalistom z agencji SEM. Wśród nich są prawdziwi “magicy”, którzy dobrze wiedzą, jak zorganizować całość, by maksymalizować zyski przy minimalizacji kosztów. Podsumowując miesięczne koszty może więc okazać się, że zlecając realizację kampanii profesjonalistom, zyskasz podwójnie: bo będzie to czas i budżet!
Mając na uwadze te dwie kwestie, warto rozwinąć jedną z nich: a więc opłaty dla Google. Naturalnie w tym przypadku również trudno o wskazanie widełek, bo na cenę wpływa wiele czynników. Tym, co można stwierdzić na pewno, jest to, że rozliczenia są miesięczne. Można ich dokonywać na kilka sposobów. To:
Wiele osób może zastanawiać się nad tym, czy inwestowanie w kampanie AdWords jest skuteczne, a tym samym opłacalne i czy podobnych efektów nie można osiągnąć niższym kosztem. Jednak ci, którzy choć raz wykorzystali ten sposób pozyskania odbiorców, bez wątpienia potwierdzą, że jak najbardziej warto zainwestować w ten sposób poszerzania grona odbiorców! Im lepiej biznes jest widoczny w sieci, tym lepszy i trwalszy jest wizerunek marki. Próg wejścia w kampanie jest stosunkowo niewielki, dlatego nawet małe firmy, które nie mają na początku dużego budżetu reklamowego, bez wątpienia na tym skorzystają. Co istotne, tuż po opłaceniu kampanii staje się ona aktywna, dzięki czemu proces pozyskiwania odbiorców rozpoczyna się natychmiastowo!
Każdy użytkownik sieci, niezależnie od tego, jak bardzo jest biegły w znajomości internetowych niuansów, bez wątpienia niemal na każdym kroku natrafia na reklamy. Wyświetlają się one na wszystkich stronach internetowych, w różnej postaci. Mogą to być reklamy video, okienka pop-up, mogą one znajdować się również pomiędzy kolejnymi akapitami artykułu. Sposobów wyświetlania reklam jest mnóstwo. Jedne cieszą się większym zainteresowaniem, inne wręcz przeciwnie. Wiele zależy przede wszystkim od osobistych preferencji.
Różne kanały marketingowe cieszą się również różną popularnością. Skuteczna reklama to bowiem ta, która przekazuje najważniejsze informacje na temat oferty lub produktu, przyciąga uwagę, a przy tym nie jest nachalna i irytująca. Może wydawać się, że osiągnięcie takiego efektu jest proste, jednak praktyka pokazuje, że nie zawsze tak jest. Dotyczy to zwłaszcza tych sytuacji, w których konkurencja w danej branży jest spora i wyróżnienie się na jej tle wydaje się jedynym słusznym wyjściem. Jednak w pewnym momencie kreatywność i oryginalne pomysły się kończą, a testowanie nieszablonowych pomysłów może przynieść wręcz odwrotny skutek do zamierzonego.
Zanim więc sięgniesz po rozwiązanie, które z założenia będzie na tyle oryginalne i ciekawe, że pozostawi konkurencję daleko w tyle, rozważ metody proste, nienachalne, a przy tym skuteczne i łatwo dostępne. Mowa oczywiście o kampaniach Google Ads. To system reklamowy, który jest jednocześnie skuteczny, ma duże zasięgi, pozwala na dotarcie do ściśle określonego grona odbiorców, a także nie jest nachalny. To gwarancja sukcesu i braku negatywnych skojarzeń z firmą.
W jaki sposób działają reklamy Google Ads? To złożony system wyświetlania reklam, który działa w momencie, w którym użytkownik sieci szuka konkretnego produktu bądź usługi. Ten system działa wedle ściśle określonych wytycznych ustawionych na etapie planowania kampanii, dlatego nie ma w tym przypadku mowy o żadnym przypadku czy losowości. Choć na rynku dostępne są różne wyszukiwarki, to największą popularnością cieszy się Google. Statystyki wskazują jasno na jej przewagę nad innymi: korzysta z niej 96% użytkowników w Polsce. Reklama w niej to więc najlepszy sposób na szybkie dotarcie do szerokiego grona odbiorców.
Statystyczny użytkownik wyszukiwarki, po wpisaniu do niej zapytania, oczekuje po pierwsze: precyzyjnych odpowiedzi na nie, po drugie: szybkiego wyniku, po trzecie: łatwo dostępnego wyniku. Im wyżej w wynikach wyszukiwania wyświetli się odpowiedź na nie, tym większą wartość ma dla niego taka strona. Przeważnie otwiera się i przegląda 2-3 pierwsze strony w wynikach wyszukiwania. To właśnie z tego powodu przedsiębiorcy pozycjonujący swoje strony na różne frazy (słowa kluczowe) dokładają wszelkich starań, by strona wyświetliła się właśnie w czołówce wyników wyszukiwania. Zanim jednak strona się wypozycjonuje, zwykle upływa sporo czasu. Jest on tym dłuższy, im bardziej popularna jest fraza – bo i konkurencja jest w tej kwestii spora. Do tego dochodzi wiele zmiennych, które wpływają na uplasowanie się strony w wynikach wyszukiwania. Pozycjonowanie jest oczywiście bardzo dobrym działaniem, jednak na efekty może przyjść Ci długo czekać.
Jeśli zależy Ci na szybkich efektach – rozwiązaniem będą kampanie Google Ads. Sposób działania jest analogiczny do wyszukiwania organicznego. W wyszukiwarce wpisujesz interesującą Cię frazę, np. “fryzjer Bielsko-Biała”, “mechanik samochodowy Kraków”, “sprzęt sportowy serwis”. W odpowiedzi Google wyświetla wyniki odpowiadające na Twoje wyszukiwanie. Jeśli dane słowo kluczowe zostało ujęte w kampanii linków sponsorowanych, to strona z odpowiedzią wyświetli się na samej górze pod paskiem wyszukiwania – a nad wynikami wyszukiwania organicznego. Dzięki temu strona od razu rzuca się w oczy, a internauta z dużym prawdopodobieństwem kliknie w link, pomijając wyniki, które znajdują się poniżej.
Linki sponsorowane są oznaczone etykietą “Reklama” – dzięki temu bez problemu rozpoznasz te strony, które wykorzystują reklamy Google Ads. Dzięki temu, że na etapie planowania kampanii określa się dokładnie grupę docelową, wyniki wyszukiwania są trafne i dopasowane do profilu użytkownika. To zaś skutkuje większym prawdopodobieństwem tego, że użytkownik kliknie w witrynę i skorzysta z oferty
Naturalnie narzędzia Google dają więcej możliwości, niż tylko wyświetlanie wyników wyszukiwania po wpisaniu hasła w wyszukiwarkę. Istnieje kilka rodzajów kampanii Google Ads – to, na jaką będzie się najlepiej zdecydować, zależy od kilku czynników. Zanim więc podejmiesz jakąkolwiek decyzję, musisz dobrze przemyśleć różne kwestie. Podstawowe to:
Samodzielne działanie w tej kwestii może nie być najlepszym pomysłem – bo wszystkie kroki wymagają dokładnej analizy przed podjęciem ich. Jeśli nie masz doświadczenia w prowadzeniu kampanii reklamowych, zdecydowanie lepiej będzie zlecić to zadanie osobom wyspecjalizowanym w tej branży. Współpracując z agencją, możesz liczyć na:
Biorąc pod uwagę te dwa czynniki, po głębokiej analizie, można przystąpić do wyboru rodzaju kampanii. Tych jest kilka. Cztery podstawowe typy kampanii Google Ads to:
Jak wspomniano – są to podstawowe rodzaje kampanii. Oznacza to, że każdą z nich można jeszcze dodatkowo konfigurować i rozbudować – tak, że w efekcie można uzyskać nawet dodatkowy rodzaj.
Kampania Google Ads Search to ta najbardziej znana, podstawowa i najczęściej wybierana na początku funkcjonowania biznesu. To reklama wyświetlająca się w wynikach wyszukiwania Google, w linkach sponsorowanych (oznaczonych zielonym napisem “reklama”). Celem kampanii Search jest sprowadzenie ruchu na witrynę, która wyświetli się w wynikach wyszukiwania w odpowiedzi na zapytanie wpisane w wyszukiwarkę. Ten rodzaj kampanii rozlicza się za kliknięcia (Cost per click). Oznacza to, że nie płacisz za samo wyświetlanie reklamy w Google, a za interakcję użytkownika z witryną – czyli za kliknięcie w link sponsorowany i wejście na stronę. Dzięki temu możesz łatwo kontrolować, ilu użytkowników faktycznie zainteresowała reklama.
Podstawą do tego, by kampania Search przyniosła sukces, jest staranne dobranie słów kluczowych, a także określenie grupy docelowej.
W kampaniach Google Ads można bazować nie tylko na słowie (a więc angażujących treściach) i kliknięciach w wyniki wyszukiwania, ale także na obrazach. Większość z nas jest wzrokowcami, dlatego estetyczne i ciekawe zdjęcie czy grafika mogą przyciągnąć uwagę nawet skuteczniej niż słowo. Kampanie Display bazują na wyświetlaniu reklam w formie graficznej. Takie reklamy pokazują się na witrynach partnerów Google. W praktyce chodzi o to, że jeśli użytkownik przeglądał stronę internetową, na której znajdował się jakiś produkt bądź usługa, to gdy będzie przeglądał inne witryny, reklama tego produktu będzie mu się na nich wyświetlać.
PLA to skrót od Product Listing Ads i określa kampanię sprzedażową. Głównym założeniem tego celu kampanii jest więc oczywiście sprzedaż produktów. Taki rodzaj kampanii rozpoznasz bardzo łatwo, bo w wynikach wyszukiwania zamiast linku i opisu zachęcającego do kliknięcia w witrynę wyświetla się zdjęcie, nazwa, opis produktu i jego cena, a także nazwa sklepu, w którym możesz go kupić.
W przypadku planowania kampanii sprzedażowej PLA słowa kluczowe nie są tak istotne, jak właściwy opis produktu w Twoim sklepie internetowym – Google właśnie z niego “zaciągnie” dane, których potrzebuje do wyświetlenia pod listą sprzedażową.
Kampania Google Ads na YouTube to naturalnie reklama video. Wybierając ten rodzaj reklamy, celujemy w użytkowników platformy YouTube. Z pewnością każdy, kto korzysta z tego serwisu, spotkał się już z reklamami tego typu: to filmiki odtwarzane przed rozpoczęciem filmu lub w jego trakcie. W kampaniach reklamowych na YouTube można wyróżnić ich dwa typy: pomijalne (możesz kliknąć “pomiń” po upływie kilku sekund) lub niepomijalne (trzeba obejrzeć je do końca, nie ma możliwości wcześniejszego wyłączenia reklamy).
Reklamy wyświetlane w serwisie YouTube sprawdzają się rewelacyjnie przede wszystkim w procesie budowania świadomości marki. Estetyczne, przyjemne dla oka reklamy budzą pozytywne skojarzenie z daną firmą. Głównym zadaniem reklam w YouTube nie jest sprzedaż ani przekierowanie na stronę marki, by zachęcić do zakupu produktu czy skorzystania z usługi. Ich celem jest przede wszystkim budowanie rozpoznawalności i pozycji marki.
Zarówno pozycjonowanie (działania SEO), jak i kampanie linków sponsorowanych Google Ads mają to samo zadanie: zwiększyć rozpoznawalność marki i budować dobre skojarzenia z nią, a przy tym pozyskać ruch na stronie i zyskać nowych odbiorców swoich usług czy produktów. Warto jednak już na wstępie zdawać sobie sprawę z tego, że obydwie metody przynoszą efekty w różnym czasie i generują zupełnie różny rodzaj ruchu. Obydwie metody mają swoje zalety i wady, a także są wybierane do osiągnięcia różnych celów.
Kampania linków sponsorowanych Google Ads cechuje się szybkim pozyskiwaniem ruchu, za czym z założenia idzie równie szybka maksymalizacja sprzedaży produktów lub usług. Korzystając z tego sposobu można w krótkim czasie wygenerować spory ruch nawet na nowej stronie, która nie jest jeszcze wypozycjonowania działaniami SEO. To doskonały sposób na promocję nowego biznesu, który dopiero startuje na rynku. Dzięki temu, że w wynikach wyszukiwania na hasło wpisane przez użytkownika do wyszukiwarki Google wyświetla się ponad innymi wynikami, zwiększa się prawdopodobieństwo wejścia przez niego na stronę, dokładne zapoznanie się z ofertą, a następnie skorzystanie z niej. Wybór kampanii linków sponsorowanych Google Ads to doskonały wybór wówczas, gdy w krótkim czasie chcesz znacznie zwiększyć ruch na stronie. Wszelkie działania podejmowane w ramach kampanii reklamowej Google Ads są płatne. Podczas ustawiania kampanii możesz zadeklarować miesięczny budżet, jaki przeznaczasz na działania. Próg wejścia jest dość niski, dlatego to dobry sposób na szybkie zwiększenie ruchu.
Reklamy Google Ads sprawdzają się świetnie w każdej sytuacji, w której chcesz szybko dotrzeć do grona odbiorców – zarówno z nową ofertą, jak i ze zmianą w niej, a także wówczas, gdy chcesz szybko poinformować swoich klientów o różnych zmianach czy wydarzeniach.
W odróżnieniu od kampanii reklamowych Google, pozycjonowanie (SEO) to działania, które pozyskują użytkowników w naturalny sposób (z tzw. ruchu organicznego). Są to działania podejmowane przez prawie każdą markę, która wchodzi do sieci. Zasady na pierwszy rzut oka wydają się podobne: w odpowiedzi na zapytanie wpisane do wyszukiwarki, użytkownik otrzymuje odpowiedź w postaci linku do witryny, a także krótkiego streszczenia pod nim tego, co znajdzie na stronie. Ideą działań pozycjonerskich jest dążenie do tego, by wynik wyszukiwania plasował się jak najwyżej wśród tych organicznych. Dąży się do tego, by najpierw ruch na daną frazę (słowo kluczowe) “wbić” do top 10 wyników (wyświetlają się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania w Google), a następnie – w idealnym wariancie – do top 3. Idealną sytuacją jest ta, w której link do witryny plasuje się na 1 miejscu w wynikach wyszukiwania.
Działania SEO są jednak długotrwałe – czasem na satysfakcjonujące efekty “wypchnięcia” witryny na określone słowa kluczowe do topowych wyników trzeba poczekać nawet kilkanaście miesięcy. Jednak w odróżnieniu od pozyskiwania płatnego ruchu poprzez kampanie reklamowe Google Ads, wyniki osiągnięte w efekcie działań SEO, nie znikają z pierwszych miejsc wraz z upływem czasu. Reklamy Google będą wyświetlać się ponad pozostałymi wynikami wyszukiwania tak długo, jak długo będą opłacane.
Na jaką metodę więc lepiej się zdecydować? To zależy od tego, jakie efekty chcesz osiągnąć. W przypadku, gdy firma dopiero startuje lub wprowadza nowy produkt bądź usługę, czekanie na to, aż sama się wypromuje i pozyska ruch, jest założeniem bardzo ryzykownym i zupełnie nieopłacalnym. W takiej sytuacji rozsądne wydaje się opłacenie kampanii reklamowej i wyjście do szerokiego grona odbiorców, by produkt bądź usługa szybko zaczęły na siebie zarabiać. Jednocześnie warto od samego początku wdrożyć działania SEO. Zanim kampanie reklamowe przestaną działać (w końcu przecież kiedyś każdy klient będzie chciał pozyskiwać ruch organiczny, a nie płatny), witryna będzie się już “zagnieżdżać” i piąć coraz wyżej w wyszukiwarce.
Naturalnie obydwie te metody mogą swobodnie funkcjonować bez siebie nawzajem, jednak dobrym posunięciem jest łączenie ich – przynajmniej na początku!
Odpowiedź na to pytanie zależy przede wszystkim od tego, czy prowadzeniem kampanii chcesz zająć się samodzielnie, czy powierzysz to zadanie wyspecjalizowanej agencji. W tym pierwszym przypadku odpowiedź będzie naturalnie twierdząca – bo cały proces musisz poprowadzić samodzielnie: od przemyślenia celów i tego, jak szybko chcesz osiągnąć efekty, przez samodzielnie skonfigurowanie kampanii, po jej nadzorowanie.
W przypadku, gdy zadanie poprowadzenia kampanii reklamowej Google Ads zlecisz specjalistom, zakres Twojej odpowiedzialności za jej powodzenie spada praktycznie do 0. Nie musząc zajmować się planowaniem, prowadzeniem i nadzorowaniem kampanii, zyskujesz czas na to, by ze spokojną głową zająć się tym, co najważniejsze: czyli prowadzeniem swojego biznesu.
Rozsądnym wyjściem wydaje się więc wybranie agencji SEM, która od początku do końca zajmie się profesjonalnym, przemyślanym i prawidłowym poprowadzeniem kampanii. W takim przypadku zaangażowanie klienta w jej stworzenie i przebieg jest minimalne i ogranicza się do:
Oprócz tego może zdarzyć się sytuacja, w której klient będzie musiał pomóc w kwestiach technicznych – chodzi np. o niedziałający kod.
Reasumując: kampanie reklamowe Google Ads zawsze wymagają uczestnictwa klienta – w mniejszym lub większym stopniu. W przypadku, gdy nie miałeś z nimi wcześniej do czynienia, a tym samym nie znasz specyfiki tego obszaru, branie na barki samodzielnego planowania i prowadzenia kampanii może okazać się sukcesem, albo trudnym wyzwaniem, które może zakończyć się niepowodzeniem. W świecie reklam i Google wiele zmiennych decyduje o sukcesie lub trudnościach – to czasem trudno przewidzieć nawet specjalistom. Podstawą jest jednak szybkie i trafne reagowanie na zmiany i utrudnienia. Jeśli nie masz doświadczenia w tej kwestii, to nawet mocne zaangażowanie może generować więcej nerwów, niepewności i opłat, niż zakładasz. Jeśli jednak kampania jest pod opieką specjalistów, Twoje zaangażowanie w planowanie, prowadzenie i nadzorowanie kampanii ogranicza się do minimum. Dzięki temu możesz na spokojnie zająć się prowadzeniem biznesu, bez zamartwiania się o zaplecze techniczne marketingu.
Nie musisz być specjalistą w świecie marketingu, by wiedzieć, że niuanse tej branży są tak rozmaite, że trudno za nimi nadążyć. Jednocześnie te wszystkie szczegóły i drobiazgi, które na pierwszy rzut oka znaczą niewiele lub nawet nic, w rzeczywistości mogą mocno oddziaływać na przbeieg i wyniki kampanii reklamowej. Można więc śmiało powiedzieć, że aby kampania marketingowa przynosiła oczekiwane efekty, należy ją stale nadzorować. Biorąc pod uwagę to, że prowadzenie własnego biznesu jest czasochłonne i wymaga skupienia uwagi na wielu polach jego funkcjonowania, co najmniej niezasadne wydaje się branie sobie na głowę dodatkowych obowiązków. Niewątpliwie jednym z nich w tym przypadku jest nadzorowanie kampanii Google Ads. Można śmiało powiedzieć, że pracy w tym zakresie jest na tyle, że z pewnością nie braknie jej dla jednej osoby, która miałaby zająć się tylko prowadzeniem kampanii. Z tego względu bardzo zasadnym i rozsądnym rozwiązaniem wydaje się powierzenie tego zadania wyspecjalizowanej agencji.
Powodów, które za tym przemawiają, jest całkiem sporo. To, po pierwsze, odciążenie czasowe, dzięki któremu na spokojnie możesz zająć się prowadzeniem swojego biznesu. Po drugie – wybierając dobrą agencję będziesz mieć gwarancję tego, że kampania zostanie zaplanowana i poprowadzona profesjonalnie. Dzięki temu będziesz mieć poczucie dobrze zainwestowanego budżetu. Po trzecie – w przypadku jakichkolwiek problemów lub zmian w Google, specjaliści z agencji będą wiedzieli, jak należy na nie zareagować i zrobią to szybko i sprawnie.
Wiele osób, chce osiągnąć jak najwięcej, ale jak najniższym kosztem (bo, przykładowo, firma dopiero wchodzi na rynek i nie ma zbyt dużego budżetu na rozruch, w tym naturalnie na reklamę). Naturalnym wydaje się więc cięcie kosztów tam, gdzie wydają się zbędne. To właśnie dlatego wielu przedsiębiorców decyduje się na samodzielne zaplanowanie i poprowadzenie kampanii. W jednym przypadku takie działanie może okazać się strzałem w dziesiątkę, jednak w innym może okazać się, że założenia nijak mają się do rzeczywistości i zamiast zaoszczędzisz – podwójnie stracisz. Chodzi o to, że z jednej strony przepalisz budżet na reklamę, która przyniesie niewielkie efekty, a z drugiej – tak czy tak trzeba będzie zapłacić agencji, aby poprawnie poprowadziła kampanię.
Finalnie może okazać się więc, że wybór agencji SEM od samego początku okaże się lepszym rozwiązaniem, niż podejmowanie samodzielnych prób prowadzenia całej akcji.
Jednak, jak to bywa, agencja agencji nierówna. Naturalnie każda będzie reklamować się jako specjaliści w swojej dziedzinie, jednak praktyka brutalnie pokazuje, że oczywiście wcale tak nie jest. Na rynku funkcjonuje niestety sporo firm, które, choć sprawiają wrażenie profesjonalnej, w rzeczywistości stosują amatorskie metody. Takich nieuczciwych firm nie brakuje niestety w każdej branży i lepiej zastanowić się przed wyborem dwa razy, niż ponosić podwójne koszty związane z koniecznością zatrudnienia nowej agencji i poprowadzenia działań promocyjnych od początku.
Jak więc wybrać tę agencję, która nie zawiedzie? Pamiętaj przede wszystkim, że specjaliści od reklamy… potrafią zareklamować także siebie. Bardziej wiarygodne, niż to, co agencja pisze sama o sobie, jest to, jakie sukcesy ma na koncie, a także jakimi współpracami może się pochwalić.
Zwracaj więc uwagę nie tylko na pięknie brzmiące hasła marketingowe i profesjonalny wygląd strony bądź wizytówki, ale także na:
Oczywiście weryfikuj również ich autentyczność i wagę. Może niestety bowiem okazać się, że dana agencja legitymuje się kursami czy certyfikatami, które pięknie wyglądają i brzmią profesjonalnie, jednak w rzeczywistości są niewiele warte bądź równie niewiele mają wspólnego z zakresem usług, z jakich chcesz skorzystać.
Wybierając agencję SEM do obsługi Twojej kampanii Google Ads, sprawdź, czy posiada ona certyfikat Google Partner. To cenna informacja potwierdzająca to, że agencja jest wyspecjalizowana w prowadzeniu kampanii AdWords!
Naturalne wydaje się założenie, że najlepiej jest od razu dużo zarabiać, bez ponoszenia inwestycji. Jest to jednak założenie o tyle słuszne, co nierealne. Świat nie zna przypadków z żadnej branży, w których to nowy produkt lub usługa od razu zdobyłyby ogromne zainteresowanie klientów i zarabiały na siebie, bez wcześniejszego poniesienia kosztów przez przedsiębiorcę, który wypuszcza je na rynek.
Nawet, jeśli na samym początku prowadzenia biznesu wydaje Ci się, że Twój przypadek będzie wyjątkiem, możesz się bardzo zdziwić, gdy okaże się, że jednak wcale tak nie jest. Czasem przyjdzie Ci ponieść większe koszty tuż na starcie, by w ogóle móc wejść na rynek, czasem jednak będzie to suma mniejszych wydatków ponoszonych na bieżąco. Finalnie i tak okaże się więc, że nie ma zysków bez inwestycji.
Dotyczy to każdego biznesu, niezależnie od branży i jego wielkości. Nie inaczej jest również w przypadku produktów i usług, które chcesz oferować za pośrednictwem Internetu. W dzisiejszych czasach, w których sieć jest głównym kanałem komunikacji i podstawowym źródłem pozyskiwania wiedzy, obecność i rozpoznawalność marki w czeluściach Internetu jest w zasadzie podstawowym warunkiem do tego, by została ona w ogóle zauważona i mogła się rozwijać.
Dotyczy to zwłaszcza nowych podmiotów na rynku, które nie są jeszcze znane w szerszym gronie. Widoczność firmy w sieci jest wręcz obowiązkiem, jeśli chcesz, by marka została w ogóle poznana. W przeciwnym wypadku może zniknąć z rynku jeszcze szybciej, niż się na nim znalazła. Potencjalni kupujący lub usługobiorcy w pierwszej kolejności wyszukują interesujących ich przedmiotów lub usług właśnie w sieci. Pokazanie się w Internecie z dobrej strony i w widoczny sposób to warunek do tego, by firma mogła zaistnieć.
W tej kwestii możesz postawić na dwie metody. Jedna z nich to pozycjonowanie strony internetowej, a druga to inwestycja w reklamy. Ten pierwszy sposób pozwala na pozyskanie ruchu organicznego (niepłatnego) i uplasowanie się strony wysoko w wynikach wyszukiwania na daną frazę. Efekty są dość trwałe, jednak wadą tego rozwiązania jest to, że trzeba na nie długo czekać. Nie jest to więc pierwszy wybór w przypadku firm, które dopiero weszły na rynek i chcą się szybko rozwinąć. Nie oznacza to jednak, że nie warto podejmować działań SEO – to bardzo dobre posunięcie, jednak na początku powinno być wzmocnione ruchem z płatnych kanałów pozyskiwania ruchu, takich jak kampanie reklamowe Google Ads.
Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy warto inwestować w kampanię linków sponsorowanych Google Ads, odpowiedź brzmi: jak najbardziej! Po pierwsze: próg wejścia jest niewielki. Samodzielnie określasz budżet przeznaczony na uruchomienie reklam, dlatego w tej kwestii nie ma niespodzianek. Po drugie: to działania miesięczne, więc gdy uznasz, że osiągnąłeś już to, na czym Ci zależy, okres wycofania się z dalszych działań jest krótki. Po trzecie: kampanię możesz modyfikować, dostosowując ją do zmieniających się potrzeb lub oczekiwań.
Kampanie Google Ads pozwalają na szybkie dotarcie do precyzyjnej grupy odbiorców, dzięki czemu prawdopodobieństwo interakcji zakończonej sukcesem (a więc zakupem produktu lub skorzystaniem z usługi) jest bardzo duże. W przypadku kampanii Google nie ma miejsca na przypadkowość lub losowość!
Kampanie linków sponsorowanych Google Ads kojarzą się przede wszystkim z wyświetlaniem linków oznaczonych jako reklama ponad innymi wynikami wyszukiwania na daną frazę. Jest to jednak tylko jeden z kilku rodzajów płatnych kampanii reklamowych, dzięki którym możesz nie tylko zwiększyć rozpoznawalność swojej marki, ale również zmaksymalizować zyski. Oprócz tego są jeszcze trzy podstawowe rodzaje kampanii: to wyświetlanie filmików reklamowych w serwisie YouTube, wyświetlanie reklam graficznych na partnerskich witrynach Google, a także wyświetlanie produktów w płatnych listach produktowych (podobnie jak linki sponsorowane, produkty wyświetlają się nad innymi wynikami wyszukiwania na dane słowo kluczowe).
Pewną ciekawostką może być jeszcze jedno rozwiązanie, które pojawiło się stosunkowo niedawno. To kampanie Performance Max. Nie wszyscy zainteresowani kampaniami reklamowymi Google o nich słyszeli, a jest to kwestia, nad którą zdecydowanie warto się pochylić. O co chodzi w kampaniach Performance Max? To rozwiązanie stworzone z myślą o tych, którzy lubią kompleksowe rozwiązania, przynoszące korzyści i wymierne efekty we wszystkich aspektach. Kampanie Performance Max to takie narzędzie “all in one”, pozwalające właśnie na realizację wszystkich celów przy pomocy kampanii Google Ads, bez konieczności wybierania priorytetów.
Nie chodzi tyle o łączenie wszystkich typów reklamy Google, a o maksymalne wykorzystanie wszystkich opcji Google dla zmaksymalizowania jednej kampanii. Decydując się na kampanię Performance Max znacznie zwiększasz swoje szanse na szybsze osiągnięcie sukcesu, dzięki temu, że wyświetlenie reklam jest możliwe… wszędzie (naturalnie w ramach zakresu działania narzędzi Google Ads).
Decydując się na wybór kampanii Performance Max, możesz więc jedną reklamę wyświetlać zarówno w wynikach wyszukiwania w Google, jak i na platformie Gmail, Google Maps, a także w serwisie YouTube. To sprytne i bardzo skuteczne połączenie treści reklamowych z grafiką/zdjęciami lub filmem video.
Kampanie Performance Max sprawdzają się doskonale przede wszystkim wówczas, gdy klient ma ściśle określone cele reklamowe. Wówczas takie skonfigurowanie wszystkich parametrów reklam, aby osiągnąć ten jeden, konkretny cel, jest kluczowe. Przekłada się to na o wiele większą konwersję, a tym samym na pozyskanie większego grona odbiorców – i naturalnie zwiększenie sprzedaży produktów lub usług.
Ustawienie i odpalenie kampanii reklamowej Google Ads wymaga posiadania specjalnych kuponów przeznaczonych do tego celu. Mają one określoną wartość, dzięki czemu łatwo kontrolować wydatki na prowadzenie kampanii.
Wykorzystanie kuponów po raz pierwszy dla wielu osób może nie być najłatwiejszym zadaniem. Jeszcze większą zagadką wydaje się być to, skąd w ogóle wziąć taki kupon na pierwszą kampanię? Warto wiedzieć o tym, że Google oferuje bezpłatne kupony o określonej wartości, dzięki którym można uruchomić pierwszą kampanię. Dzięki temu jako początkujący przedsiębiorca lub jako osoba po raz pierwszy korzystająca z kampanii Google AdWords, możesz przetestować ten kanał reklamowy i przekonać się, czy jest on dla Ciebie odpowiedni. To dobry sposób na zapoznanie się ze światem reklam Google, dzięki któremu bez kosztów możesz się z nim oswoić i na spokojnie zdecydować, czy chcesz kontynuować ten sposób marketingu.
Kupony na pierwszą kampanię otrzymasz od Google. Warunkiem jest jednak to, by konto było nowe i by faktycznie była to pierwsza kampania uruchamiana na nim. Kupony Google AdWords działają w taki sposób, że po wprowadzeniu kuponu doładowuje się go określoną kwotą, która następnie jest do rozdysponowania na reklamy Google.
Aby swobodnie korzystać z kuponu, musisz spełnić kilka warunków. Pierwszy to ten dotyczący wyłącznego użycia przez jednego reklamodawcę. Zostaje on przypisany do konta, więc nie można użyć go na innym. Po drugie – aby skorzystać z kuponu, musi on zostać aktywowany w ciągu 14 dni od pierwszego wyświetlenia reklamy na koncie. Trzeci warunek to konieczność wydania minimum 100 złotych na kliknięcia w ciągu 30 dni od aktywacji kampanii.
Agencja interaktywna z doświadczeniem. Wspieramy funkcjonowanie biznesów poprzez dostarczanie klientów z Internetu. Kreujemy wizerunek marek i zwiększamy ich rozpoznawalność za pomocą różnych kanałów dystrybucji treści.
Przekonaj się, jak skutecznie wesprzemy Twoją firmę!
SEO to nieustanne zmiany, aktualizacje i dynamiczny rozwój. To, co niegdyś zapewniało
Jaki sens ma obserwowanie ogólnoświatowych trendów dotyczących marketingu internetowego? To przede wszystkim
XXI wiek niezmiennie zaskakuje. W dobie stale rosnącego poziomu cyfryzacji i wiążącej
Zapraszamy do kontaktu mailowego, za pośrednictwem formularza kontaktowego lub na Facebooku.
Email
kontakt@inneo.pl